זה הרגע להשפיע על עתיד העיר שלנו. הצטרפו אלינו:

בהשתתפותך הנך מאשר קבלת דיוור ומסרונים מהתנועה הרפורמית

כמו שהצלחנו לעצור את ההפיכה המשפטית כך נוכל להשפיע על הבחירות בעיר שלנו!

דווקא עכשיו, חשוב שנזכור שאנחנו א.נשים שמצביעים ומצביעות.

ולכן חשוב שנזכיר לחברים וחברות שלנו להצביע גם למועצת העיר שתעזור לשמור על באר שבע ליברלית ותקדם חופש דת ופלורליזם, חינוך ליברלי, שוויון זכויות לנשים וללהט"ב ושכנות טובה עם האוכלוסיה הלא יהודית.

 

לכולנו מגיע לחיות בעיר שווה ופלורליסטית.

 

גם אני אצא להצביע בבחירות המקומיות ב-27 לפברואר – 

בעד שוויון ופלורליזם.

 

הצטרפו אלינו על מנת לעודד חברים ומשפחה לצאת ולהצביע!

6 שאלות שחובה לשאול את המועמדים שלנו

בדקו עם המועמדים האם הם מתחייבים ומתחייבות לפעול למען שוויון, חופש דת ופלורליזם בעיר שלנו, לאפשר למגוון של זהויות יהודיות להתקיים זו לצד זו בכבוד ובשוויון כי יש יותר מדרך אחת להיות יהודי ויהודיה ולקדם מרחב עירוני חופשי המאמין ב"חיה ותן לחיות" ללא כפיה של אורח חיים דתי כזה או אחר על התושבים והתושבות, תוך אפס סובלנות להסתה נגד הקהילות הליברליות.

 

האם המועמדים שלי יקדמו את הפעולות הבאות?

ברוב היישובים בארץ רוב הקרקעות, המבנים והתקציבים מועברים לבתי כנסת אורתודוכסיים וארועי תרבות יהודית שהעיריה מקיימת הם ארועים בעלי אופי אורתודוכסי. קהילות רפורמיות וקונסרבטיביות נאלצות פעמים רבות להתפלל במקומות לא ראויים כך שלתושבים ולתושבות אין באמת אפשרות לחגוג חגים בצוותא כל המשפחה או לקיים ביישוב טקסים שוויוניים כמו בר או בת מצווה.

אנו מתחייבים.ות לפעול לחלוקה שוויונית של המבנים ותקציבי הדת לקהילות פלורליסטיות ולקיים ארועי תרבות יהודית פלורליסטית במרחב העירוני.

 

במקומות רבים בארץ אין תחבורה ציבורית שפועלת בשבת, מה שמונע ממי שאין ברשותם רכב או רשיון נהיגה לבלות את יום המנוחה כפי שהיו מעוניינים. ישנן רשויות מקומיות שמפעילות מיזמים של תחבורה ציבורית בשבת חינמית עבור התושבים והתושבות.

אנו מתחייבים.ות לקדם הפעלה של תחבורה ציבורית בשבת ולוודא שמוסדות פנאי ותרבות יהיו פתוחים בשבת , כדי לאפשר לכל אחד ואחת לקיים את אורחות חייו, תוך התחשבות הדדית.

בבתי ספר ממלכתיים ברשויות רבות לימודי היהדות מועברים ע"י ארגונים אורתודוכסיים שמרניים. הממשלה הנוכחית מבקשת להכניס תכנים קיצוניים וגזעניים לחינוך הממלכתי, בניגוד למטרות החינוך הממלכתי שהן קידום כבוד לזכויות אדם ולערכים דמוקרטיים.

אנו מתחייבים.ות לקדם בבתי הספר ביישוב תכניות לימודים שמקדמות סובלנות, שוויון, חינוך יהודי-ליברלי ודמוקרטיה, ולבלום תכנים קיצוניים שמעודדים גזענות ושנאה.

זוגות שבוחרים להינשא מחוץ לרבנות נחשבים ידועים בציבור וצריכים להוכיח בכל פעם בפני הרשויות את זכאותם להטבות. ישנן עיריות שהקימו מרשם עירוני לזוגות ידועים בציבור כדי להקל עליהם לקבל הטבות עירוניות.

אנו מתחייבים.ות לקדם הקמת מרשם עירוני לזוגות שלא יכולים או לא מעוניינים להינשא ברבנות, כדי לאפשר הכרה עירונית בזוגות אלו, לצורך קבלת הטבות עירוניות.

תופעות של ארועים עירוניים בהפרדה מגדרית, השחתת דמויות נשים בשלטי חוצות והצבת שלטי צניעות מתקיימת במקומות שונים בארץ תוך פגיעה קשה בזכויות נשים. במקביל, לא בכל הרשויות יש נראות ומענים לקהילת הלהט"ב דוגמת מצעד גאווה.

אנחנו מתחייבים.ות לפעול למען מרחב שוויוני ומכבד לכל המגדרים, ובכלל זה לוודא שלא יתקיימו אירועים עירוניים בהפרדה מגדרית, לפעול כנגד הצבת שלטי צניעות, לפעול בתקיפות כנגד תופעות של או השחתת דמויות נשים בשלטי חוצות ולהעניק נראות ויחס שוויוני לקהילה הגאה.

במקומות רבים בארץ אין אופציה של קבורה אזרחית למרות שיש חוק שמחייב את זה. עיריות יכולות להקים חלקה אזרחית בבית העלמין העירוני (כך יש למשל במודיעין והרצליה) וכך לתת מענה לתושבים שמעוניינים בכך.

אנו מתחייבים.ות לפעול להקמת חלקה אזרחית בבית העלמין שמשרת את תושבי ותושבות העיר, בתחום הרשות או בסמוך אליה.

המרכז הרפורמי לדת ומדינה

הצטרפו אלינו לקידום מדינה דמוקרטית, שיוויונית ופלורליסטית. מזה כ-40 שנים שאנחנו פועלים כזרוע המשפטית והציבורית של התנועה הרפורמית בישראל ומקדמים ערכים של שוויון, חופש דת וסובלנות תוך הבטחת יחס של כבוד לכלל הציבורים בחברה הישראלית ללא הבדל דת, גזע או מגדר.

"איש ואשה באמונתם יחיו"

המרכז הרפורמי לדת ומדינה